Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Péče o energetické pole

PUBLIKOVÁNO: 11.05.2014, AKTUALIZACE: 31.01.2018

Energetické pole reaguje na okolí člověka jako vysoce citlivý přijímač a zpracovává energie, jež vyzařují jiní lidé. Jemnější pole splývají s univerzálními energiemi. Abychom byli chráněni před znečištěním svého chápání a svých pocitů, je zapotřebí každodenní energetická péče.

Naše pole pracuje na základě rezonančního principu – v našich zážitcích se zrcadlí naše vnitřní skutečnost, náš charakter, naše opravdová bytost. Stanou se nám pouze takové věci, pro něž je uvnitř nás samých přítomna odpovídající rezonanční půda o stejné frekvenci. Při otevření třetího oka získáváme větší kontrolu nad svým energetickým polem.

Čím silnější je naše pole, tím větší nám nabízí ochranu před nezdravými vlivy zvenčí, jako je elektromagnetický smog nebo psychické znečištění atmosféry hádkou nebo agresivitou.

Jestliže máme silnou auru, jsme uvědomělejší, máme více důvěry v sebe a sami sebe si více ceníme. Podle principu rezonance přitahujeme situace a lidi, kteří se energeticky hodí k naší auře. Je-li aura slabá, pak přitahuje slabé situace a lidi; ty, již mu kradou jeho vlastní energii.

Každý z nás má kontrolu nad svým vlastním energetickým polem, pokud se s ním rozhodneme spolupracovat. Každodenní určení stavu našeho vlastního vědomí stejně jako to, co se odehrává okolo nás, nám dodává osobní volný prostor.

Energetickému poli prospívá: Pokud žijeme svůj život, poznáváme svou hodnotu, nacházíme odvahu být tím, kým jsme, nežijeme pro pocit uznání, ale pro smysl své existence, jsme obklopeni láskyplnými a jistými lidmi, máme dostatek tělesného pohybu, objímání, doteků a lásky, žijeme v prostředí, které podporuje rozvoj vlastní identity a propojení s vlastními pocity, máme se rádi takové, jací jsme a komunikujeme s ostatními lidmi způsobem, který si váží naší vnitřní bytosti.

Žádná námaha. Inteligence přírody funguje bez námahy, jednoduše, bezstarostně, pomocí harmonie a lásky. Budeme-li tuto sílu hýčkat, dosáhneme pak se stejným uvolněním jednoduchosti úspěchu. Neříkej „ne“ a následuj proudění energie a tok života.

Děti potřebují: Pojetí lásky, přijetí, příležitosti pro kreativitu, konstruktivní a smysluplnou činnost, vědomí toho, že jsou chápány a uznávány, spolupráci s učiteli, odborníky na správnou výživu a lékaři, kteří mají s tímto zkušenosti, bylinky a přírodní látky, plán pro přirozenou léčbu pro ty, kteří byli diagnostikováni s poruchou pozornosti či psychomotorickou hyperaktivitou, sluneční svit, kontakt s přírodou, tzv. pevnou lásku v rámci postoje „já tě vidím, uznávám tě a podporuji tě“. Pokud tak vychováváme své dítě, učí se samo stabilizovat svůj tok energie.

Dítě ví, co je energie, co znamená sloužit, povolit a být neustále součástí proudění. Pokud ho nebudeme měnit, bude se ve svém životě cítit velice dobře a bude jej i náležitě prožívat. Dítě už od narození rozpozná sebe samo, a to ve smyslu, že se v něm vrací stará duše, která ví, že si ho ostatní cení, je milováno, a pak si život může vychutnávat prostřednictvím hry. Jakmile propojíme svůj talent s vědomím, že sloužíme ostatním, pak prožijeme extázi a blaženost ducha, což je pravým cílem našeho života.

Stav dobré motivace vzniká tehdy, když námi energie volně proudí. Jakmile soustředěně pracujete na nějakém úkolu, zapomenete na sebe i na čas a milujete výzvu, pak energie vaším systémem plyne volně. Člověk se musí naučit určovat svůj život sám, vytyčit si vlastní cíle a věřit sobě samému, aby se na svém místě cítit dobře a vážil si světa. Mít jasný cíl, přiměřené požadavky, koncentraci, být pánem situace a pracovat bez námahy. 

Příčiny, které vedou k nedostatku motivace u dětí – je snadnější s něčím přestat než naplnit očekávání ostatních; nebýt motivovaný pomáhá narůst vzdálenosti mezi dítětem a rodičem, tedy jak zvítězit – porážka rodičů je 100% jistá; snaha zapadnout mezi ostatní lidi; výraz deprese, že nás nikdo nechápe; snaha upoutat pozornost.

Povzbuďte děti, aby své pocity upřímně prožívaly a vyjadřovaly je ostatním. V okamžiku, kdy své pocity prožijeme, nás tento prožitek vede k sobě samému. Na druhé straně můžeme mít v sobě naučený systém „raději své pocity nevyjadřuj, neboť ostatní jen čekají na to, aby mohli objevit tvé slabiny a pak tě snáze zranit“. Daleko funkčnější je seznámit se s vlastními pocity, umět je pojmenovat a používat je jako nástroj k růstu. Tak si vyvineme zdravý koncept Já a začleníme se do společnosti. Jediná šance pro rodiče, jak vytvořit harmonickou rodinu, je rozhodnutí změnit se sami.

Impulsivnost je silnou instinktivní reakcí, která by neměla být zastavena. Jejich frustrace často vychází z nerozpoznání sebe sama, z neuznání druhými a z pocitu uváznutí, smutku a nepotřebnosti, což se může změnit na sebedestrukci. Indigoví jedinci cítí vnitřní intenzitu a spalující energii. Neví, co si s tím počít s nespravedlností, neopravdovostí a utrpením na světě.

Horlivost indigových jedinců se může obrátit dovnitř jako sebedestrukce, jestliže není ventilována, bez možnosti, aby mohla být vyjádřena. Ano, byli jsme hyperaktivní, protože jsme dychtili po tom, něco udělat s touto energií – a byli jsme tak frustrovaní, že jsou naše duše někde namačkané či potlačované. Churavění může být nedostatek kontaktu s jinými, sobě podobnými, jedinci.

Ivana Valová
Indigové děti otevíraji svou duši - Carolina Hehenkamp


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.