Atlantská škola
Home Kalendář kurzů Studijní plán Články a recenze Registrace Kontakt
[ LOGIN ]
Články o Atlantidě
Spirituální psychologie
Starodávné civilizace
Třetí oko a intuice
Spirituální integrita
Hvězdy a krystaly
Lightworker
Fyzické tělo a instinkt
Láska a komunikace
Recenze

Avalon

PUBLIKOVÁNO: 28.07.2016, AKTUALIZACE: 14.08.2018

Žijeme ve spojení viditelného a neviditelného světa. Uvědomujeme si své tělo, emoce, myšlenky. Jsme lidé a je zdravé se odpoutat od světelného napojení. Zaměřit se pouze na své lidské potřeby. Odpočinout si od světla. Pokud to uděláme, můžeme zdravě zkoumat zákoutí své duše. Pak se v propojení těchto světů neztratíme. A nebudeme utíkat z reality, protože nám tu není dobře. Budeme cestovat, protože to naše duše potřebuje. Bude nám dobře v obou světech. Když mluvíme o duši, nemusíme popírat tělo a naopak.

Cestování do UK je vtisknuto do naší genetické struktury, jako součást zasvěcení a rituálů. Pokud vědomě cestujeme ve zdraví a štědrosti, přinášíme starodávnou energii opět k životu. Energie Avalonu je silná a nemá hranice. Je tu potok s čistou a léčivou vodou. Kopec, kde jsou pohřbeni naši předci. Stromy, které jsou vysazeny do kruhu. Ženy, které léčí a vyživují. Muži, kteří s rozvahou užívají spirituální dary. Mlha se rozestupuje. Vítejte v Avalonu.

Vaše avalonské kořeny
1. Když jste vyrůstal, chtěl jste být mnichem, knězem, kněžkou nebo jeptiškou.
2. Oslovuje vás legenda o Artušovi, rytířích u kulatého stolu, film Mlhy Avalonu nebo Harry Potter.
3. Máte delší vlasy, keltský vzhled, elfské uši.
4. Máte silný vztah k zemi, půdě, pevnině. Máte dar ochraňovat Zemi. Děkujete za jídlo a za vše, co přijímáte.
5. Jste zaměřený na tělo a smysly. Rád vyrábíte věci ručně.
6. Toužíte po životě v souladu se zemí, kde jsme si všichni bratry a sestrami.
7. Jste velmi loajální, přátelský, dobrosrdečný. Jste individualista, držíte se rád stranou, jste nezávislý, velmi inteligentní, máte dobrý úsudek a potřebujete svobodu.
8. Jste praktičtí, potřebujete fyzický kontakt se zemí a lidmi, potřebujete se objímat. Uklidňujete lidi svým dotekem.
9. Pěstujete svou zeleninu, vyrábíte své oblečení, žijete na venkově. Jste dobrým kuchařem.
10. Potřebujete žít ve vztahu a milujete svého partnera, ale partnerský vztah vás dusí a zatěžuje. Máte strach ze závazku. Cítíte se bezpečněji s jedinci stejného pohlaví.
11. Jste velmi romantický a klidně byste zemřel pro lásku. Nedůvěřujete ale konvenčním vztahům, které vám připadají povrchní.
12. Znáte hloubku své sexuality, ale některé její aspekty vás děsí a bojíte se jim otevřít.
13. Přejete si najít spřízněné duše nebo přímo vytváříte skupiny podobně naladěných lidí.
14. Nedůvěřujete náboženstvím, pamatujete si na násilné podrobení kvůli víře. Ve svém životě jste byl zastrašován nebo šikanován. Máte problém s autoritou.
15. Víte, že máte něco, co svět potřebuje – i když ještě nemusíte vědět, co to je.
16. Vnímáte se jako přírodní bytost, máte rád kontakt s živly. Jste velmi ovlivněni cykly Luny. Přitahují vás obřady, rituály, kouzla, magie. Cítíte se jako čaroděj, čarodějka. Vnímáte přírodní bytosti - víly, elfy, skřítky.
17. Pracujete s bylinkami a výtažky z rostlin. Víte o bylinách víc, než byste měl vědět. Jste přitahování ke kamenným kruhům a vnímáte sílu stromů.
18. Jste velmi citlivý, vášnivý, netrpělivý. Jste rebel, excentrik a bojovník. Milujete červenou barvu. Máte rozvinutý vnitřní oheň. Když mu dáváte průchod, musíte být opatrný, abyste druhým neublížil. Jindy jste rád neviditelný a nejraději byste zmizel ze světa.
19. Jste kreativní, ale chybí vám schopnost dotahovat věci do konce.
20. Máte dar předvídat budoucnost. Pamatujete si na převtělování a měnění své podoby.

Avalon je posvátný ostrov druidů a kněžek, jezera, posvátných stromů a jeskyně. Je tu ukryto mnoho bohatství, tajemství a moudrosti. Můžete pít ze studny a z poháru svatého grálu. Běžný svět a Avalon se překrývají, jsou v kontaktu a vzájemně se ovlivňují. Avalon je archetypální energie. Je to svět mýtu o Merlinovi, Artušovi, Ginevře, Morganě, Jezerní paní, meči pravdy, Svatém Grálu a rytířů kulatého stolu - symbolu rovnosti, spravedlnosti a cyklického života. Příběh o Arturovi je uvnitř nás všech. Rozumíme mu na úrovni duše.

Avalon je místo mezi dimenzemi, kde je možné vše a kde máte přístup k hlubším částem sebe. V Avalonu najdete odpočinek, důvěru a sdílení vnitřního světa. Přináší moudrost v době, kdy je spousta lidí odpojených od přírody, intuice, emocí a posvátnosti těla, svého božství. Avalon přináší víru v nový začátek. Avalon léčí. Vychází z hlubin, ve formě touhy, vášně a radosti.

Zároveň v nás vzbuzuje strach a nejistotu. Že je naivní důvěřovat vizím, pocitům a snům. Že se nevyplatí důvěřovat. Že se necháte špatně vést. Že uděláte smrtelnou chybu úsudku. Avalon nás spojuje s krásou, divokostí a čistotou, která vychází z temnoty. Všechno cenné nemusí být vždy čisté. Nemusíme potlačovat ty nejcennější, nejsilnější, nejvíce milující a nejtalentovanější části sebe.

Kde je Avalon. Avalon se rozprostíral na území Irska, Anglie, Skotska, Walesu a části Španělska a Francie. Centrum Avalonu bylo a je v Glastonbury v Anglii, kde žije největší avalonská komunita. Zažít éterický Avalon můžeme ve svém srdci. Zažít fyzický Avalon můžeme na těchto místech: 
Glastonbury (Anglie) – žije tu největší avalonská komunita. V opatství Glastonbury byla ve 12. století nalezena dvě těla, údajně Artuše a Ginevry, která mají být důkazem toho, že Glastonbury je ve skutečnosti původní Avalon.
Somerset Downs (Anglie) – oblast obklopující Glastonbury. 
Cornwall (Anglie) – nachází se zde hrad Tintagel, kde se podle legendy narodil král Artuš. Poblíž je Merlinova jeskyně. Hrad Tintagel je spojen s legendou o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu. Podle legendy se zde Artuš narodil. Pod hradem se nachází ostrůvek s keltskou svatyní, blíže moři pak Merlinova jeskyně, kterou má dodnes obývat jeho duch. Tintagel je hlavní centrum keltské mytologie.
Cadbury Castle (Anglie) - bájný hrad Camelot krále Artuše. 
Wales (UK) – Velština je velmi podobná jazyku Avalonu. Genetické studie ukazují, že jsou Velšané spřízněni s Basky ze severního Španělska a jižní Francie a s indiány ze severní Ameriky. Všichni pocházejí z národa Ketů ze západní Sibiře.
Wiltshire (Anglie) – oblast, kde se nachází každé léto většina objevených kruhů v obilí v Anglii. 
Anglesey (Wales).
Isle of Skye (Skotsko) – mystický avalonský ostrov, kde žije známá spirituální komunita. 
Orkney Isles (Skotsko). 
Milesia (severní Španělsko). Původní obyvatelé Irska byli Tuatha de Danaan, ti zářící, děti Danu. Avalonská komunita Milesia přišla do Irska a našla tu národ Tuatha de Danaan. Územím severního Španělska prochází historická síť 12 poutních míst, známá jako svatojakubská cesta. 
Irsko je domov druidů a mystiků, národa Tuatha de Danaan. Jsou tu kamenné útvary Newgrange a Tara.
Brittany (Francie) – domov Bretonců, je tu mnoho megalitů.

Spojení boha a bohyně. Avalon nám připomíná, jaké to je, když žijeme ve společnosti, kde je uznávána rovnováha mužské a ženské síly, Boha a Bohyně. V Avalonu žili po boku druidové a kněžky. Vzájemně se ctili a doplňovali. Spolupodíleli se na vedení země. Jejich učení prozařovalo celý Avalon. V dnešním jazyku bychom mohli říct, že žili v propojení křesťanských a pohanských hodnot. V Avalonu se můžete vdát s duchovní energií Toru a také slyšet ozvěny posvátných studní.

Druidové byli silní a odvážní. Rozdmýchávali svůj vnitřní oheň. Byli spojení s Lugh, jasným a zářícím bohem světla, silnou a majestátní mužskou energií, která ukazuje mužům laskavost, nadšení, péči, výživu a sexuální vášeň. Učí, jak být mužný a pečující, silný a laskavý. Druidové byli mistři ve vyjádření spirituální energie svým vlastním způsobem. Byli mostem mezi fyzickým světem a Summerlandem, světem za ním. Pomáhali lidem jít svou cestou.

Druidové pořádali dlouhé procházky a cesty k posvátným místům, aby se spojili se silou Toru a posvátnými stromy. Cestovali, aby přijímali energie místa a nové nápady, jako to dnes dělají poutníci. Aby se spojili se zemskými liniemi a podpořili jejich proud, zpívali v rytmu Země a obnovovali tak své zdraví a vitalitu a energii těchto dračích žil. Uměli načítat informace z morfologického pole Země. Vytvářeli drenáž, která stahovala nekompatibilní energii z míst a osídlení.

Hůl v sobě nese moudrost a sílu stromů, směruje energii a léčí. Meče nám dávají sílu a dovednost, pocit suverenity a svrchovanosti. Učí muže a ženy odpovědně nakládat se svou silou, být schopen jít světem bez vzdání se své síly nebo jejím přílišným užíváním. Mohou být užity k útoku a obraně. Mohou nás osvobodit od minulosti. Odseknout energie, které nás vysávají. Každý meč nám dává příležitost změnit svůj život.

Kámen byl užíván jako megalit (velký neopracovaný nebo nahrubo opracovaný kámen), menhir (na výšku postavený kámen) dolmen (konstrukce ze dvou stojících kamenů překrytým třetím), nebo krystal, užívaný k léčení. Z kamene také mohl být vytvořen trůn, na kterém seděl jen ten správný král. Kámen byl ochráncem meče Excalibur, a to do té doby, než ho z něj vytáhl ten správný člověk.

Můžeme si nevšímat mýtů o Avalonu, ale nemůžeme ignorovat početnost velkých kamenů a kamenných kruhů na vyvýšených místech, spojitost mezi nimi. Každý kamenný kruh byl postaven pro daný účel a měl své specifické určení, proto se v každém z nich nachází odlišná energie. Tyto kamenné kruhy mají velkou vodivou sílu. Kruh postavených z kamenů jsou sluneční hodiny, kalendář a chrám, který spojuje nebe se zemí. Vytváří portál, kterým můžeme přijímat informace. Kamenné kruhy uzdravují, povznáší energii člověka, přinášejí vzpomínky na minulost. Mění vědomí, zpomalují plynutí času. Pod kamenným kruhem také byly vytvořeny podzemní chodby.

Merlin je archetypem druida, mága a čaroděje. Po tisíciletí je průvodcem různých říší a sfér, časů a epoch. Je učitelem a mistrem pro budoucí generace, správcem a udržovatelem tajemství magie. Je mistrem mlhy – pod svým pláštěm neviditelnosti zakryje to, co není bezpečné odhalit. Učí nás, jak užívat své psychické dary a síly věštění. Pomáhá nám v časech transformace a přecitlivělosti, kdy jsme bombardování zprávami z více dimenzí. Kontaktujte ho, když potřebujete vedení, jak procházet mezi světy, nebo když chcete vést se soucitem, být jemný a silný zároveň, vyjádřit pravdu jménem celé skupiny. Merlin nám zprostředkovává přístup k moudrosti a k některým písním. Merlin byl předlohou pro Gandalfa z Pána Prstenů a byl přítomen stavbě Stonehenge.

Zelený muž je jeden z rostlinných přírodních bohů. Je zpodobněn jako mužská tvář tvořená listím. Je zajedno s přírodou a zastupuje spolužití lidí a dalších bytostí na zemi. Je symbolem znovuzrození a nového počátku, jako připomínka nekončícího cyklu, který je obnoven každým jarem.

Aengus je bůh hluboké skutečné lásky, závazku, vášně a komunikace mezi partnery. Pomáhá si zavolat partnera, který zažehne vaši duši, vášeň a hlubokou lásku. Pokud chcete potkat spřízněnou duši, Aengus zazpívá tuto zprávu v podobě energetické písně, abyste svou spřízněnou duši potkali na fyzické úrovni. Tuto osobu při setkání hned poznáte. A toto rozpoznání bude jasné na obou stranách. Aengus také ochraňuje partnery, kteří byli rozděleni lidmi, kteří nesouhlasili s jejich vztahem. Nejlepším spojením s ním je váš zpěv.

Kněžky Avalonu byly silné ženy, zodpovědné za své těla a své životy. Byly zosobněné bohyně, byly zdrojem avalonské komunity. Žily v ústraní a chodily mezi lidi, sloužily své komunitě. Byly uctívány pro ženskou jemnost a sílu. Byly spojené s bohyní, která pečuje o lidi, vyživuje, je silná a odpouští. Prováděly rituály, které podpořily každého jednotlivce a společnost. Představte si, že kolem vás stojí 9 krásných a silných žen, spojených s bohyní, avalonských kněžek. Vyzařují lásku, přijetí, soucit, které cítíte v těle. Vaše aura vibruje. Každá kněžka vám dává část jejího daru - sílu, smyslnost, vědění, lásku, krásu, schopnost vyjádření, věštění, moudrosti, pravdy. Milují vás. Jste ve svém domovu. Oddáváte se, důvěřujete.

Jezerní paní stráží práh mezi světy. Vede ty, kteří si přejí překročit brány Avalonu, převádí přes jezero do Avalonu. Provází na druhou stranu, přes neznámo a strach z toho, že poznáme, kým skutečně jsme. Lidé, kteří na toto setkání ještě nejsou připraveni, nebudou vpuštěni a uvidí před sebou jen nekonečnou mlhu. Jezerní paní pomáhá v objevení síly, kterou jste ani nevěděli, že máte. Vede ke schopnosti jednat v integritě. Pomáhá uvolnit strach z užívání svých schopností. Učí, jak vyvolat přírodní síly, životní energii v nás. Vede k tomu, aby mladší ženy měli přirozenou úctou ke starším ženám. Když pracujeme s Jezerní paní, jsme povolány k práci učitelky, abychom vstoupili do role autority a řídící síly bez toho, abychom přehlížely ostatní. Přichází k vám, pokud jste ve svém vývoji dosáhli stádia, kdy se budete učit učením druhých a sdílení své moudrosti. Jezerní paní vám podává grál, ze kterého se napijete vody z červeného a bílého pramene Avalonu. Osvěží vás na hluboké úrovni. Vnímáte, na jak hluboké úrovni jste pociťovali žízeň. Hluboce dýcháte.

Cerridwen je trojnásobná bohyně. Má u sebe kotel vědění, ve kterém vaří lektvar z bylin, po dobu jednoho roku a jednoho dne. Při jeho přípravě se řídí pohyby nebeských těles. Při kontaktu s Cerridwen získáváme dar intuice, jasnozřivosti, bylinkářství, komunikace se zvířaty, moudrosti. Transformuje, ničí, otevírá přístup k hlubším silám. Provází zasvěcením, pomáhá ukončit staré Já, aby se zrodilo nové Já. V kotlíku se vaří to, co vás nasytí, vyživí a posílí. Slyšíte to bublání. Je plný vašich nápadů, vášně, touhy. Nebojácně se z něj napij. Je to tvá výživa, která tě obnoví. Nechá zemřít to staré a přinese ke zrodu to, po čem toužíte. Z kotle vychází léčivý pára, která pohlcuje vše, co už vám neslouží.

Morgana je silná a temná bohyně, která vás zve, abyste se podívali na svůj hněv a zranění a tyto stavy transformovali do činů, lásky a vnitřní síly. Přináší vědomí, že v temnotě může být nalezen odpočinek, klid a láska, upřímnost a transformace. Morgana přináší spojení světlé a temné tváře. Otevírá sílu draka a divokosti,  bez zlé vůle a zášti. Provází nás hlubokou proměnou a transformací zážitku psychické smrti. Ginevra přináší spojení se svým ženstvím, sexualitou, plodností a čistotou. Brigid je bohyní světla, porodu a zrození nových projektů.

Grian je bohyně Slunce, přináší teplo, odvahu a radost. Arianrhod je bohyně Měsíce, paní stříbrného kola. Je mostem mezi světy, pomáhá při porozumění minulosti a svého osudu. Morrighan je bohyně plodnosti, jezer a řek, věštby, války, osudu a smrti, zjevující se na bitevních polích. Danu je bohyní, která ochraňuje původní domovinu. Je strážkyně vzpomínek na první předky a historii lidstva, její oči jsou plné prastaré lásky a moudrosti. Je bohyní alchymie a hluboké proměny, pomáhá znovu ocenit sebe, pomáhá v hojnosti a prosperitě. Rhiannon je divoká a nezkrotná bohyně, milující svobodu. Říká se jí vznešená královna a je múzou umělců, pomáhá při komunikaci s duchem a jak překročit svůj stín. Blodeuwedd je bohyní, která ukazuje, že jako ženy můžeme mít mnoho tváří, a přeci jsme vždy jednou bytostí. Můžeme být lovkyně i pasivní ženy, světlé i temné, panny i ty, které přináší smrt.

Emocionální moudrost. Avalon nám pomáhá vzpomenout si na hlubokou, důvěrnou lásku k lidem a krajině. Pocítit hlubokou lásku a vidět ve všem na zemi to posvátné. Žít s otevřeným srdcem a žít požehnání lásky a radosti. Vrátit do fyzické podoby vědomí svobody, nevinnosti a smyslnosti. Milovat sebe, svobodu. Naše stíny mohou být rozpoznány a milovány. Mezi partnery se vrací něha, vášeň, skutečné spojení a týmová práce.

Cestování. Obyvatelé Avalonu cestovali fyzicky i mentálně. Volně se přesouvali v čase - z minulosti do přítomnosti a budoucnosti, i v prostoru - zkoumali různé země a dimenze. Nechali svého ducha vzít do končin, které jsou nám neznámé. Cestovali, aby se spojili s jinou energií. Cestovatelé rozezpívají linie, aby byly znovu průchozí. Ne všichni, kdo putují, jsou ztraceni...

Najít Atlantidu, Lemurii a Avalon v srdci je nádherné. Ale najít ji na Zemi, mimo sebe, je nezapomenutelné. Je to, jako když adoptované dítě najde svou skutečnou matku. I my potřebujeme najít svou pokrevní matku – zemi, která zpívá píseň, kterou zpíváme my, bez toho, aby ji nás někdo učil. Tuto matku nacházíme v Avalonu. A ona je silná, klidná a plná lásky. Drží nás a utěšuje nás. Je natolik silná, že se nezalekne ani té nejtemnější části nás. A pak nás pošle zpět do života. Přijaté, milované, znovuzrozené.

Posvátná místa
Posvátná hora Tór, která spojuje to zemské a božské. Je to pahorek s ruinami kostela sv. Michala ze 14. Století, nejvýznačnější poutní místo Anglie.
Červený pramen (The Red Spring) je léčivý pramen, který pomáhá spojení s pokrevními předky a schopnosti porozumět svým buněčným vzpomínkám. Dodává sílu, vitalitu a uzemnění. Svatý grál byl podle legendy ukrytý uprostřed zahrady pod léčivým pramenem Chalice Well.
Bílý pramen (The White Spring) vám dodá mateřskou výživu a také sílu a podporu.
Studna (The Well) sloužila k věštění, léčení, osvěžení a žehnání. Kněžky posílaly pomocí žehnání vody zprávy Matce Zemi. 
Kopce v Avebury nebo kopec NewGrange v Irsku. 
Staré duby Gog a Magog – pokud jste chtěli být vyléčeni, prošli jste procesím léčivých stromů a na chvíli jste zůstali v této mocné energii. 
Wearyall Hill – místo, ze kterého můžete vidět panorama v okolí Glastonbury. Jsou tu posvátné stromy. 
Kamené kruhy - Stonehenge, Avebury.

Schopnosti druidů a kněžek. Avalon přináší moudrost země, srdce a duše. Její obyvatelé vnímali půdu, oceán a nebe jako posvátné. Žili v souladu se zemí, s přírodou a se zvířaty. Druidové i kněžky se učili jazyk zvířat, rostlin, hvězd, kamenů a stromů.

Znali tajemství země - vyznačovali se znalostí kamenů a minerálů. Vytvářeli kruhy z kamenů. Pěstovali a sbírali bylinky, léčivé rostliny. Předpovídali budoucnost z vod studny. Uměli najít podzemní vodu. Uctívali božství skrze vnímání země a ročních cyklů. Věštili, prorokovali a předvídali budoucnost a nebezpečí. Pracovali s posvátnými zvířaty – kanec, pes, jelen, srnec, labuť, losos, jestřáb, sova, havran, vydra. Uměli věštit z letu hejna ptáků a pohybu zvířat. Znali tajemství hvězd - pozorně sledovali hvězdy a rozuměli významu pohybů nebeských těles. Vnímali měsíční svit a žili spojení s měsícem. Komunikovali s nebeskými bytostmi.

Znali tajemství věštění - měli schopnost vidět, co se děje na vzdáleném území, znali moudrost země a nebes, věnovali se magii, umění, práci s posvátnými pohyby. Znali tajemství léčení – vyznačovali se šamanským léčením, posvátnou rostlinnou medicínou, léčili bylinkami, krystaly, posvátnou holí. Znali tajemství práce s živly – komunikovali s živly a s elementály, spolupracovali s nimi. Uměli zvedat vítr a vichřici, ovlivňovat počasí, nechat pokrýt krajinu mlhou. Prováděli rituály vody. Korakl je malá loďka, pomocí které se v Avalonu překračovalo jezero. Bylo vyrobeno ze zvířecí kůže a bylo vodovzdorné. Starali se o spravedlnost v zemi.

Měnění podoby. Druidové a kněžky měli schopnost měnit podobu, schopnost pohybovat se přes různé formy, transformovat svůj tvar. Byli mistry tělesné proměny. Uměli na sebe brát podobu různých zvířat a lidí. Uměli se udělat neviditelným a měli schopnost vytvořit si štít a ochránit sebe a své blízké. Aby byli schopni proměny, museli vědět, jaké to je být jinou bytostí. Měli přirozenou schopnost měnit tvar a dělali to s respektem a úctou. Věděli, že měnění tvarů je jen měnění tvarů – můžeme být sova nebo květina. Můžeme mít mnoho tváří, ale stále jsme jednou bytostí. Abychom byli moudří, museli jsme být rybou, jestřábem, jelenem, člověkem, skálou, kapkou v moři, protože všechny bytosti v sobě nesou svou moudrost. Jde o to, abychom poznali, kdy je vhodné být rostlinou, a kdy je vhodné být pírkem. Toto vědění jim přinášelo přístup k moudrosti a jednotě.

Taliesin byl mistrem druidů, který měl dar vyjádřit moudrost druidů básněmi: "Jsem vítr na moři, jsem vlna v oceánu, jsem šumění ve stéblu trávy v poli, jsem býk ze sedmi bitev, jsem jestřáb na útesu, jsem paprsek slunečního světla a jsem ta nejkrásnější květina. Byl jsem modrý losos, byl jsem pes, byl jsem jelen, byl jsem koza na hoře, byl jsem kmen stromu, byl jsem buk, byl jsem sekera v rukou. Byl jsem lucerny světla po rok a půl, byl jsem most, který se táhl přes šedesát ústí řek, byl jsem cesta, byl jsem orel, byl jsem korál v mořích, byl jsem bublina v pivu, byl jsem kapkou v dešti, byl jsem mečem v ruce, byl jsem štít v bitvě, byl jsem strunou na harfě, zakletý po devět let, ve vodě ve formě pěny, byl jsem jiskra v ohni, byl jsem dřevo na hranici. Nejsem ten, kdo nezpívá. Já jsem zpíval od doby, co jsem byl dítětem."

Spojení s přírodou. Včely nás spojují s moudrostí přírody. Dávají med, což je tekutá sluneční energie, podobná jantarovému světlu. Přes med, tekuté zlato, získáváme chutnou, sladkou výživu, ale také vitalitu, lásku, schopnost píle a vytrvalosti, energii a léčení. Med je přímým zdrojem léčivé sluneční energie. Včely nám také dávají geometrickou krásu jako plástev medu, jehož antiseptické vlastnosti podporují náš imunitní systém a léčí zranění. Jejich vosk je nepromokavým, silným tmelem.

Stromy. Strom života je univerzálním symbolem. Stromy vydechují to, co my potřebujeme nadechovat. Proto s nimi máme blízký vztah. Bez nich bychom nepřežili. Od stromů, našich starodávných bratrů a sester, se toho můžeme hodně naučit. Přináší vědění, majestátnost, sílu a krásu. Lidé s nimi běžně komunikovali. Znát moudrost stromů je jako poznat Avalon. V Avalonu byly lesy se spoustou léčivých bylin. Každý měl v Avalonu svůj svůj posvátný strom. Naslouchali stromům, jejich posvátnému jazyku. Z větví si vytvářeli hole. Uctívali ovocné stromy, jejichž plody byly posvátné - ovoce bylo dáváno na oltáře. Bylo tu mnoho jabloní – Avalonu se říkalo ostrov jablek. Jabloňový sad dával lidem jídlo, medicínu, posvátné dřevo. Znali účinek dubu - pokud se cítíme zlomení, dub nám dodá sílu, podporu a stabilitu. Vrba nám pomůže při bolesti hlavy a duše.

Konec Avalonu, vzestup mlhy. Muži i ženy bojovali do posledního dechu. Bránili své území. Ženy pobíhaly s vlasy vlajícími ve větru, v pohřebním oděvu, s planoucími pochodněmi. Druidové byli řazeni za sebou v okovech, ruce vztažené k nebi, vzývali bohy a někteří vypouštěli prokletí. Římané si podmanili Británii. Země byla zničena, většina obyvatel povražděna, posvátný dubový háj vypálen. Z této doby může pocházet pocit hrozby z křesťanství, nenávist k sebe-vědomým ženám, strach z obrovské síly přírody, strach z ohně, z utopení, z utlačení a z oběšení.

Avalon byl zahalen mlhou, jako ochrana a štít, pod kterým jsou energie, láska a její bytosti ochráněni. Merlinův plášť neviditelnosti byl rozprostřen přes celý Avalon. Někteří obyvatelé Avalonu zůstali naživu a přešli do Irska. Někteří druidové a kněžky se ukryli hluboko v lesích - přešli do jiné dimenze - proměnili se v přírodní bytosti, zvířata - šli do různých koutů světa a stali se z nich učitelé, porodní báby, jeptišky, bylinkářky a stařešinové.

Odkaz Avalonu. Vy, kteří jste spojeni s Merlinem, které v Pánu Prstenů oslovil Gandalf, jste nositelé moudrosti. Můžete být přitahováni ke krystalům, k holi, mít tendenci splynout s jakýmkoliv prostředím. Můžete léčit pomocí krystalů, můžete být zahradníkem, moudrým kuchařem nebo tím, kdo ví, jak pracovat s bylinkami. Vy, kteří jste spojeni s bludičkami a jezinkami, jste velmi spojeni s přírodou. Jste plni života, umíte být svéhlaví a umínění. Můžete být umělci, spisovatelé, vypravěči, kteří šíří starodávné pravdy a udržují tuto moudrost ve vědomí lidí.  Vy, kteří jste spojeni s vílami a draky, můžete mít pocit, že umíte létat. Občas potřebujete krunýř či brnění, protože vás váš temperament vyděsí. Vy, kteří jste spojeni s Jezerní paní, jste moudré kněžky, které léčí. Můžete být zdravotní sestry, terapeuti, energetickými léčiteli, nebo jen ti, za kterými ostatní chodí pro rady.

Když z břehu protějšího duše má se vrací, něha sluneční paprsky své ke mně obrací. Já cítím rosu chladnou na svých nohou, a ptačí zpěv linouce se modrou oblohou. Kolem stromů lesa omamná to vůně, hluboká jak rybek plná chladná tůň. Barev plný svět dnem celým mě provází, duše zas plná k břehu druhému odchází. Aby ráno zase v Slunci se vykoupala, a věci nové v srdci svém zas uchovala. Koloběhem tím kráčím už spoustu let, a slyšel jsem tisíce už moudrých vět. Každá kousek pravdy v sobě ukrývá, v knize jiné však se každá skrývá. Měsíc stříbrný ke všemu jen shlíží, za poznáním cestu hledajícím střeží. Jednou se doma všichni bratři sejdeme, až bránou hvězdnou s láskou projdeme.

Moudrost Avalonu se nachází v každé buňce vašeho těla.

Ivana Valová 
www.atlantskaskola.cz

Inspirace - The lost lands - Lucy Cavendish


[ HOME | KALENDÁŘ KURZŮ | STUDIJNÍ PLÁN | ČLÁNKY A RECENZE RSS | REGISTRACE | KONTAKT ]

Atlantská škola
Design a tvorba stránek Business Logic s.r.o.